LXP1002-23-2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
LXP1002-23-2
Mfr.Part # : LXP1002-23-2
Manufacturer : Microchip Technology
Description : SI PIN NON HERMETIC EPSM SMT
Stock : 125
Product Category : Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F : 0.32pF @ 50V, 1MHz
Current - Max : 100 mA
Diode Type : PIN - 1 Pair Series Connection
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power Dissipation (Max) : 250 mW
Product Status : Active
Resistance @ If, F : 4Ohm @ 100mA, 100MHz
Supplier Device Package : SOT-23-3
Voltage - Peak Reverse (Max) : 50V